بخش کولیز
 
پزشک مسئول:
دکتر حسن عباسیان
سرپرستار: 
خانم اوحدیان
شماره تلفن بخش:
2-2227080
294
اسامی پزشکان
تخصص
دکتر عباسیان
اطفال
دکتر خورسند
اطفال
دکتر فقیهی زاده
اطفال
تعداد پرستاران:
2
تعداد تخت:
9
امکانات بخش شامل:
این بخش فاقد اکسیژن و ساکشن سنترال می با شدو ازکپسول اکسیژن  استفاده می گردد .سرمایش و گرمایش بخش توسط سیستم مرکزی تامین می شود ضمنا" بخش دارای یک کولر آبی است که در مواقع لزوم استفاده می شود.
بیمارانی که در این بخش بستری می شوند:
 
بیماران هموفیلی: جهت تزریق فاکتور
بیماران تالاسمی: این بیماران نیاز به دریا فت دوره ای خون دارند.در هر بار مراجعه از این بیماران Hb وHct چک و در صورت نیاز به تزریق برای بیمار خون Cross match میشود.این خون طبق روشهای استاندارد به بیمار تزریق و زمانی برای مراجعه بعدی بیمار تعیین و در اختیار وی قرار داده می شود.برای این بیماران آزمایشات دوره ای 3و 6 ماهه انجام می گیرد.
 
 
 
آموزشهای لازم:

- بیماران باید طبق نوبت مقررقبل ازساعت 5/8 صبح جهت نمونه گیری با در دست داشتن دفترچه بیمه معتبربه بخش مراجعه نمایند و در صورت لزوم جهت تغییر نوبت با بخش هماهنگ نماید.
- درمورد نوع تغذیه ، مراقبتهای لازم در منزل داروهای مورد نیاز ، تهیه پمپ دسفرال ، مصرف داروهای آهن زدا و تزریق دسفرال ، عوارض بیماری و تزریق خون نحوه مصرف آهن زداهای خوراکی و روش تزریق انسولین به بیمار و والدین ایشان آموزشهای لازم داده می شود.

نکات بهداشتی و درمانی:
به بیماران روش صحیح شستن دست آموزش داده می شود .رعایت بهداشت فردی مخصوصا" قبل از تزریق خون و قبل از تزریق دسفرال الزامی است .درصورتی که بیمار دیابتی باشد این موضوع اهمیت ویژه ای پیدا می کند. مراقبت از زخم دیابتی ،استفاده از ماسک در صورت ابتلا به بیماریهای ویروسی هنگام مراجعه به بخش الزامی است و در صورت امکان بیمار بر روی تختی به دور از بقیه بیماران خوابانیده می شود. در صورتی که بیمار دچار بیماریهای ویروسی منتقله از خون مثل HBS یاHCV بود به بیمار آموزشهای لازم جهت جلوگیری از انتقال بیماری یه خانواده و اطرافیان داده می شود.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-1-23 11:21        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ